Indická masáž hlavy (antistresová)

Jedná se o velmi příjemnou a uvolňující masáž, která harmonizuje tělo i mysl. Pomocí speciálních hmatů a technik, dochází k uvolnění oblast šíje, ramen a hlavy. Tato masáž navozuje klid a psychickou pohodu.

Trápí vás migrény a bolesti hlavy, poruchy spánku, nebo zhoršující se kvalita vlasů? Potřebujete si odpočinout, ale klasická masáž není pro vás vhodná? Chcete si rychle dopřát příjemný uvolňující zážitek? Dopřejte si masáží hlavy.

Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

Jak masáž probíhá

Masáž je prováděna vleže, provádí se na sucho, bez bez použití olejů, za doprovodu příjemné relaxační hudby. Masírována je hlava včetně obličeje, ramena, krk a horní část paží. Součástí je také pomasážní relaxace.

Účinky masáže

Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Kdy je pro vás masáž hlavy vhodná

- máte zaměstnání náročné na koncentraci
- trpíte na migrény a často vás bolí hlava
- špatně usínáte, v noci se probouzíte a ráno vstáváte nevyspalí
- trápí vás nepříjemný hukot v uších
- chcete podpořit růst vlasů a zlepšit jejich kvalitu
- jste pod stálým stresem a tlakem

Jak funguje masáž hlavy

Masáž hlavy probíhá vleže. Je prospěšná díky tomu, že hlava je částí těla, kde se nachází důležitá energetická centra a akupresurní body. Ve stresu se v těchto oblastech hromadí napětí, které vede k nepříjemným pocitům či dokonce bolestem. Masáž hlavy jednotlivé body stimuluje a tím dosahuje odblokování a volného proudění energie a tekutin v této oblasti.

Jak se na masáž hlavy připravit

Pro masáž hlavy můžete zůstat oblečeni, doporučuje se ale sundat náušnice a řetízky, které by mohly překážet. Není třeba žádná zvláštní příprava, pouze mít čisté vlasy a pokud možno bez laku, tužidla apod.

Kontraindikace

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).

Kontraindikace celkové

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění. Nádorová onemocnění – probíhající léčení. Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog. Glaukom, při šedém očním zákalu doporučuji poradit se s lékařem. Bezprostředně po jídle.

Kontraindikace místní

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.